Ostatní národní infrastruktury a konsorcia
Díky svým výzkumným kapacitám a odborným znalostem jihočeská univerzita přispívá k rozvoji evropských kapacit, které jsou nezbytné pro udržitelný rozvoj a konkurenceschopnost ČR. Spolupráce s dalšími akademickými institucemi, průmyslovými partnery a veřejnými organizacemi umožňují univerzitě efektivně využívat a sdílet zdroje, což vede k upevňování pozice JU v oblasti mezinárodního výzkumu a vzdělávání.
Životní prostředí
Česká arktická výzkumná stanice
Česká arktická výzkumná stanice je pojmenovaná po česko-kanadském polárním ekologovi Josefu Svobodovi. Stanice je lokalizována v centrální části arktického souostroví Svalbard, a je využívána českými i zahraničními vědci a nabízí veškerý komfort a logistické zázemí pro výzkum.
Provozovatelem stanice je Jihočeská univerzita, Přírodovědecká fakulta. Stanice se skládá se tří částí - Payerův dům, Nostoc, loď R/V Clione.
Centrum polární ekologie
Životní prostředí
LTER-CZ (Long-Term Ecosystem Research)
Dlouhodobý výzkum ekosystému LTER je síť výzkumných ploch sloužících k výzkumu ekosystémů zejména s ohledem na vliv lidské činnosti, na stav a vývoj experimentálních ploch z dlouhodobé perspektivy.
Centrum CENAKVA, Fakulta rybářství a ochrany vod JU, spravuje výzkumnou plochu ŘEKA LABE. Koordinuje aktivity spojené s poskytováním dat uživateli v módu „open access“.
Životní prostředí
DANUBIUS - CZ
Na základě „Memoranda o porozumění o spolupráci“ mezi LRI CzechGlobe a LRI CENAKVA (Fakulta rybářství a ochrany vod) ze dne 26. dubna 2019 bylo založeno národní konsorcium „DANUBIUS CZ“. Cílem VI CENAKVA je poskytnout konsorciu specifické know-how a možnost sdílení.
Výsledky dosažené v rámci výzkumných aktivit výzkumné infrastruktury mají vysokou celospolečenskou relevanci s přesahem do politické a obchodní sféry.