nazev obor pro diplom: string(14) "Religionistika"
nazev oboru: string(14) "Religionistika"
nazev programu pro diplom: string(14) "Religionistika"
nazev programu string(14) "Religionistika"
Tel.: 389033532 E-mail: Vyberte si variantu studijního programu nebo kombinaci, na kterou se chcete přihlásit. Teologická fakulta Religionistika
Popis programu
Jiným slovy, má pravdu náboženství, nebo věda? Musí se nutně vzájemně vylučovat? A hledají lidé pravdu, nebo spíš smysl? Je mezi tím rozdíl? Religionista vám nedá jednoznačnou odpověď. Jeho prací není odhalovat omyly a potvrzovat ty jediné správné názory. Bude ale naslouchat vyprávěním z různých stran o tom, jak si člověk vysvětluje své místo ve světě. Chcete se připojit? Pojďte studovat Religionistiku na TF JU.
MÁME ŽÍT PODLE DESATERA?
Nebo třeba podle patera, jak si ho definovali buddhisté. Různá náboženství se snažila vystihnout důležité rady pro mezilidské vztahy. Na některých se shodují, jako třeba že se nemá krást nebo lhát. Možná to jde shrnout do zlatého pravidla ?co sám nechceš, nedělej druhým?. Souhlasíte? Pojďte nad tím diskutovat v rámci studia Religionistiky na TF JU.
JAK VZNIKLO PRVNÍ NÁBOŽENSTVÍ
Tahle otázka nedala spát už prvním religionistům. Začalo všechno s představou duše, setkáním s neosobní silou přírody, nebo pokusy ovládnout své okolí za pomoci magie? V současné době vznikají nová náboženství a jiná zase zanikají. Pokud si chcete s námi položit otázku, jakou může mít náboženství funkci i dnes, pojďte studovat Religionistiku na TF JU.
VÍTE, JAK LOVÍ SEKTY?
Na internetu i na ulicích měst. Používají k tomu různé způsoby, jak si zajistit motivované stoupence a finanční prostředky pro své fungování. Že vám to tak trochu připomíná marketing? V rámci studia Religionistiky na TF JU diskutujeme o strategii úspěchu nových náboženských hnutí a všímáme si sektářských prvků i tam, kde byste je hned nehledali. Možné kombinace
Profil absolventa
Naučíte se:
Přijímací řízení
V případě zájmu o více studijních programů, resp. forem studia, je třeba vyplnit samostatnou přihlášku pro každý program resp. formu studia.
Poplatek: 700 Kč (úhrada bankovním převodem, číslo účtu: 104725778/0300, konstantní symbol: 0308, variabilní symbol: 6020104, specifický symbol: číslo vygenerované systémem v e-přihlášce; správně vyplněný specifický symbol a variabilní symbol jsou nutné, aby byla platba identifikovatelná vzhledem k přihlášce). Poplatek za přihlášku musí být uhrazen do 31. března. V případě neúčasti u přijímací zkoušky, storna přihlášky nebo při vyřazení z přijímacího řízení z důvodu nesplnění vstupních podmínek se uhrazená částka nevrací.
Podmínky pro přijetí ke studiu
Uchazeči se specifickými potřebami
Uchazeč se specifickými potřebami (se zdravotním postižením, chronickým onemocněním či jinými zdravotními problémy) má právo využít při přijímací zkoušce a v případě přijetí i v průběhu studia podpůrné opatření a služby poskytované univerzitou. Pokud chce tento nárok uplatnit, musí v elektronické přihlášce vybrat možnost ANO v kolonce Zohlednění specifických vzdělávacích potřeb. Po splnění všech administrativních náležitostí spojených s podáním přihlášky ke studiu ho budou kontaktovat pracovníci Centra podpory studentů se specifickými potřebami a seznámí ho s dalším postupem. Podrobnější informace lze získat na internetových stránkách centra: CPSSP, e-mailem (
Vyrozumění o přijetí ke studiu
Studijní oddělení TF JU zajistí, aby bylo odesláno všem uchazečům o studium vyrozumění o výsledku přijímacího řízení. Pokud se vrátí některá vyrozumění zpět na fakultu, budou doručena vyvěšením na úřední desce TF JU.
Studijní oddělení TF JU umožní účastníkům přijímacího řízení v době úředních hodin, případně po domluvě, nahlédnout do materiálů, které mají význam pro rozhodnutí o přijetí ke studiu, a to do 30. září příslušného roku. O výsledcích přijímacího řízení je možné se informovat online. Něco navíc
Kontakt
Religionistika