ABC Challenge 2024 na Jihočeské univerzitě oficiálně zahájena!

Již od 1. června 2024 sbírají zaměstnanci, studenti, absolventi a partneři univerzity nadšeně první kilometry do cyklistické výzvy ABC Challenge, jejíž slavnostní zahájení proběhlo včera, 3. 6. 2024 ve 14:00, kdy se před budovou rektorátu sešlo více než 50 nadšenců z řad univerzity a jejích partnerů, aby společnou jízdou tuto výzvu podpořili

Jízda byla zahájena proslovem rektora Jihočeské univerzity prof. Ing. Pavla Kozáka, Ph.D., který přivítal nejen zástupce vedení JU a jednotlivých fakult, ale také primátorku města České Budějovice Dagmar Škodovou Parmovou a zástupce z řad partnerů Jihočeské univerzity a jezdce týmu skupiny ČEZ. Na zahajovací jízdě nechybělo ani vedení a členové Autis Centra České Budějovice, kterému výtěžek letošní benefiční výzvy přispěje na rekondiční pobyty a příměstské letní tábory pro děti s autismem. Motivací pro všechny zúčastněné tak nebyl jen pohyb a zdravý životní styl, ale rovněž snaha udělat něco prospěšného pro společnost. Trasa tohoto "pelotonu" vedla z univerzity na Minipivovar Kněžínek, kde bylo pro jezdce připraveno drobné občerstvení.

Děkujeme všem, kteří s námi na zahajovací jízdu vyrazili a přispěli tak k příjemné a neformální atmosféře celé akce. Poděkování patří také Zdravotně sociální fakultě JU za jejich zdravotnický dohled nad jízdou.

Cyklistická výzva ABC Challenge probíhá na JU po celý měsíc ČERVEN 2024 a všichni zapojení jezdci tak mohou vyjet co nejvíce kilometrů pro dobrou věc.

Děkujeme, že jste součástí ABC za Jihočeskou univerzitu!

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice