Delegace z West Ukrainian National University na JU

Dne 17. 5. 2024 navštívila Jihočeskou univerzitu v Českých Budějovicích delegace z West Ukrainian National University (WUNU), Ternopil. Na JU zavítala rektorka WUNU profesorka Oksana Desyatnyuk, prorektor pro vědecký výzkum pan Mykola Dyvak a děkan Fakulty informačních technologií WUNU pan Ihor Yakymenko.

Setkání se zástupci vedení a fakult Jihočeské univerzity (viz níže) bylo zahájeno představením jednotlivých účastníků a prezentacemi obou univerzit, po nichž následovala diskuse o možnostech prohloubení spolupráce zejména v oblasti studentských mobilit a nabídce studia pro přijíždějící ukrajinské studenty na JU.

Účastníci setkání hovořili také o nadcházející konferenci ACIT 2024, která se uskuteční ve dnech 19.–21. 9. 2024 v Českých Budějovicích. Tato konference je spolu s dalšími významnými zahraničními univerzitami spoluorganizována WUNU a JU a poskytuje prostor pro sdílení informací a poznatků mezi výzkumnými a akademickými pracovníky, odborníky a studenty z různých technických oborů s mezioborovými zájmy v oblasti informačních technologií, počítačové vědy, umělé inteligence, informací v ekonomice a řízení, kybernetické bezpečnosti etc. Setkání byl přítomen i pan Libor Dostálek, jeden z čestných předsedů mezinárodního výboru v rámci konference ACIT.

V rámci setkání bylo slavnostně podepsáno Memorandum o spolupráci a obě univerzity vyjádřily zájem o rozšíření spolupráce i v dalších oblastech a oborech.

Seznam účastníků za JU:

Rektorát Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích

• prof. Ing. Pavel Kozák, Ph.D. – rektor JU
  • doc. Ing. Vladimír Žlábek, Ph.D. – prorektor pro zahraniční vztahy JU

Přírodovědecká fakulta Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích

• prof. RNDr. František Vácha, Ph.D. – děkan PŘF JU, profesor na katedře chemie PřF JU
  • prof. Mgr. Ivana Kutá Smatanová, Ph.D. – proděkanka pro kvalitu a zahraničí PřF JU, profesorka na katedře chemie PřF JU
  • Ing. Rudolf Vohnout, Ph.D. – odborný asistent a vedoucí na katedře informatiky PřF JU

Fakulta zemědělská a technologická Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích

• Ing. Mgr. Pavel Olšan, Ph.D. – proděkan pro zahraniční vztahy FZT JU, odborný asistent na katedře techniky a kybernetiky FZT JU

Ekonomická fakulta Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích

• prof. Ing. Ladislav Beránek, CSc., MBA – profesor na katedře aplikované matematiky a informatiky EF JU

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice