Jihočeská univerzita drží výrazné zastoupení v celosvětovém výzkumu raků

Rektor Jihočeské univerzity Pavel Kozák byl opětovně zvolen mezi členy nejužšího vedení Mezinárodní astakologické asociace a v roce 2026 bude s největší pravděpodobností jmenován jejím prezidentem. Na Mezinárodní astakologické konferenci v chorvatském Záhřebu měla Jihočeská univerzita zastoupení pětičlenného týmu vědců z Laboratoře sladkovodních ekosystémů Fakulty rybářství a ochrany vod JU. Volba Pavla Kozáka do čela této světové vědecké organizace jen potvrdila vynikající vědeckou reputaci fakulty na poli výzkumu těchto korýšů. Kromě odborné části byla na programu konference také návštěva národního parku Plitvická jezera, který je domovem řady kriticky ohrožených druhů, včetně populací raka raka říčního a raka kamenáče.

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice