Jihočeská univerzita podepsala memorandum o spolupráci s MENDELU

Rektor Jihočeské univerzity Pavel Kozák podepsal s rektorem Mendelovy univerzity v Brně Janem Marešem memorandum o spolupráci na jubilejním 50. ročníku veletrhu a výstavy Země živitelka. Obě univerzity zahájily užší spolupráci již během přípravy projektu Národního plánu obnovy zaměřeného na podporu zelených dovedností a udržitelnosti na vysokých školách. Nyní si nadále aktivně vyměňují zkušenosti. Tato spolupráce je naplánována minimálně do roku 2030, tedy do konce udržitelnosti projektů, s možností dalšího prodloužení memoranda.

„Naše spolupráce zahrnuje celou řadu aktivit, které souvisejí s přípravou strategie a standardů udržitelnosti a společenské odpovědnosti a definováním role manažera udržitelnosti a ukotvením této pozice v prostředí univerzity. Dále vznikají nové studijní programy a kurzy celoživotního vzdělávání v této oblasti, kde si obě univerzity vyměňují zkušenosti, poskytují expertízy, mentoring či konzultace. Jsem velice rád, že výstupy projektu budou užitečné nejen akademické obci, ale také zejména studentům, kteří se mohou těšit na zajímavé předměty a dokonce i na nový mezifakultní studijní program,“ uvedl Michal Hojdekr, kvestor Jihočeské univerzity, který je zároveň řešitelem některých klíčových aktivit projektu.

Aktivity jsou realizovány a podpořeny z projektu: NPO_JU_MSMT-2115/2024-4

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice