Jsme členy Sítě pro výzkum globálního rozvoje a udržitelnosti

Jihočeská univerzita se v srpnu stala hrdým členem Sítě pro výzkum globálního rozvoje a udržitelnosti (CRENDES) a společně s dalšími univerzitami a institucemi dala jasně najevo potřebu spolupráce v oblasti výzkumu, globálního rozvoje a udržitelnosti.

„V rámci realizace projektu Národního plánu obnovy zaměřeného na zelené dovednosti a udržitelnost na vysokých školách vzešel ze strany ostatních řešitelů návrh ke členství v této síti,“ uvedl kvestor Michal Hojdekr s tím, že členství je uzavřené pro celou univerzitu prozatím na rok.

CRENDES spojuje širokou škálu odborníků a odbornic působících na českých vysokých školách a výzkumných institucích v různých oborech, organizace pravidelně pro své členy pořádá networkingová setkání. „Budu velice rád, pokud univerzita toto členství plně využije mimo jiné i v oblasti národních a mezinárodních výzkumných projektů globálního rozvoje a udržitelnosti,“ uvedl také Hojdekr.

CRENDES sdružuje kromě individuálních členů například tyto další instituce:

- ČZU – Fakulta tropického zemědělství

- Ostravská univerzita – Přírodovědecká fakulta

- MENDELU

- PU – Katedra rozvojových a environmentálních studií

- CzechGlobe

V případě, že si budete přát zasílat informace a pozvánky na akce pořádané Sítí pro výzkum globálního rozvoje, neváhejte se, prosím, obrátit na kontaktní osobu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Aktivity jsou realizovány a podpořeny z projektu: NPO_JU_MSMT-2115/2024-4

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice