JU má druhou spin-off společnost - soustředí se na výrobu a rozvoj sondy monitorující kůrovce

Další velký úspěch Jihočeské univerzity v propojení vědy do praxe. Vědci z Přírodovědecké fakulty JU vyvinuli sondu, která dokáže sledovat stromy napadené kůrovcem. Kancelář transferu technologií JU našla pro tuto unikátní inovaci investora, kterým je skupina Greativity Group, SE. Díky nově založené spin-off společnosti se otevřela možnost dostat přístroj ke koncovým uživatelům. Kamerový systém napojený pomocí aplikace na mobilní telefon využijí hlavně správci lesů, kterým hrozí vykácení právě kvůli napadení lýkožroutem. Sonda jim umožní škůdce včas odhalit a zachránit dosud zdravé stromy. Zájem projevili také arboristé, kteří pomocí sondy budou zjišťovat některé parametry dřevin.

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice