Ohleduplně k planetě, udržitelně pro budoucnost – JU se zapojila do Evropského týdne udržitelného rozvoje a chystá revitalizaci kampusu

Ohleduplně k planetě, udržitelně pro budoucnost – Jihočeská univerzita se zapojila do Evropského týdne udržitelného rozvoje a chystá rozsáhlou revitalizaci kampusu

Zdravá jídla v menze, swapy, přednášky, workshopy a výstavy – to vše po celý týden na Jihočeské univerzitě, která se už podruhé zapojila po boku ostatních veřejných vysokých škol do Evropského týdne udržitelného rozvoje. Na JU je téma udržitelnosti a společensky odpovědného chování dlouhodobě vnímáno jako klíčové, a to i při plánování velkých investic. Příští rok projde zásadní proměnou i univerzitní kampus.

Jezírko, zelené střechy, sportovní zázemí, lavičky a další prvky, které zlepší mikroklima, přispějí k biodiverzitě a vytvoří zdravější a udržitelnější prostředí pro studenty, zaměstnance i veřejnost. Projekt na revitalizaci kampusu Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích je podpořený z Integrovaného regionálního operačního programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR. Investice za téměř 100 milionů korun je naplánovaná s ohledem na klimatické změny. V kampusu přibydou vodní prvky, stromy a záhony s cílem ochladit prostředí a vytvořit městský prostor pro odpočinek i sportovní aktivity.

„Projekt výrazně napomůže plnit cíle JU, které jsou silně orientované na udržitelnost a společensky odpovědné chování s prvky SMART univerzity. Záměr „zeleného“ kampusu vhodně doplňuje již realizované aktivity typu instalace elektráren na budovy univerzity, elektromobility či vnik nových studijních programů orientujících se na udržitelnost. JU v těchto aktivitách vidí velký smysl a již nyní připravujeme další projekty podobného zaměření“ říká kvestor Jihočeské univerzity Michal Hojdekr.

„Modrozelenou“ proměnou projde kampus Jihočeské univerzity v období 2025 – 2026.

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice