Otevřená věda, sdílená data - zástupci EOSC CZ představili na JU možnosti rozvoje

Dne 13. září 2024 se uskutečnila návštěva zástupců sekretariátu EOSC CZ na Jihočeské univerzitě. Cílem návštěvy bylo sdílení osvědčených postupů a diskuse o současném stavu a budoucnosti otevřených dat v České republice. Program zahrnoval úvodní setkání s akademickou obcí JU, kde hosté představili evropskou iniciativu European Open Science Cloud (EOSC) a její implementaci v ČR, včetně činnosti sekretariátu EOSC CZ. Diskutovány byly rovněž projekty spojené s operačním programem OP JAK a význam institucionálního datového stewarda.

Další část návštěvy zahrnovala jednání se zástupci fakult JU, kteří se věnují problematice otevřené vědy, s důrazem na aktuální stav otevřených dat na JU a možnosti budoucího rozvoje. Závěrečná schůzka s vedením univerzity byla věnována strategickým otázkám a možnostem zapojení JU do relevantních programových výzev. Jihočeská univerzita považuje otevřenou vědu a otevřená data za klíčovou oblast a velmi si cení přínosu zástupců EOSC CZ, který významně podpoří rozvoj této problematiky na univerzitě.

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice