Příměstský tábor na Jihočeské univerzitě jako úspěšný krok k užší spolupráci

Ve dnech od 8. do 12. července 2024 se na Jihočeské univerzitě uskutečnil příměstský tábor pro děti zaměstnanců Budějovického Budvaru. Tento tábor, který byl dalším krokem k užší spolupráci mezi JU a Budějovickým Budvarem, přivítal celkem 34 dětí ve věku od 7 do 14 let. Program byl pestrý a tematicky zaměřený na historii Českých Budějovic.

Děti se zapojily do širokého spektra aktivit, které je zábavnou formou seznamovaly s historií města a významnými osobnostmi pocházejícími z Českých Budějovic. Po úvodním představení a bezpečnostní instruktáži se děti zapojily do různých her a aktivit v kampusu JU a Stromovce, následovalo poznávání fakult v kampusu. Během celodenních výletů navštívily ZOO v Hluboké nad Vltavou a zámek a zámeckou zahradu v Českém Krumlově. Den plný her a soutěží ve Stromovce byl věnován sbírání informací o historických místech a osobnostech Českých Budějovic, které děti využily při závěrečném projektu. Poslední den tábora se nesl ve znamení skupinových soutěží a hledání pokladu, kdy děti pátraly po pokladu za pomoci indicií. Tábor byl zakončen slavnostním předáváním diplomů, které děti obdržely od samotného "Přemysla Otakara II.", což bylo vyvrcholením celého týdne.

Richard Šefl, hlavní vedoucí tábora řekl: „Jsme nadšeni z úspěšné spolupráce s Budějovickým Budvarem a velmi nás těší, že jsme dětem mohli nabídnout týden plný zážitků a poznání historie jejich města. Byl to velmi intenzivní týden plný dobrodružství a legrace.“

Tento příměstský tábor nejen prohloubil spolupráci mezi JU a Budějovickým Budvarem, ale také dětem přinesl mnoho nových přátelství a nezapomenutelných zážitků.

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice