Proběhla tisková konference k blížící se události Mattoni České Budějovice Running festival 2024

Tisková konference k Mattoni České Budějovice Running Festivalu 2024 proběhla 28. května na radnici na náměstí Přemysla Otakara II. Během konference byly představeny hlavní body festivalu, včetně novinky – závodu na 5 km.

Rektor Jihočeské univerzity prof. Ing. Pavel Kozák, Ph.D., hovořil o významné podpoře a partnerství univerzity této události. Zdůraznil, že z univerzity pochází desítky dobrovolníků, včetně studentů a studentek ze Zdravotně sociální fakulty, kteří budou pomáhat na trase závodu jako zdravotníci. Kromě toho budou k dispozici i fyzioterapeuti, kteří poskytnou podporu a pomoc běžcům po závodě. Zároveň se letos vůbec poprvé účastní vedení JU štafetového běhu v rámci Mattoni 1/2Maratonu.

Tiskové konference se vedle rektora Jihočeské univerzity zúčastnila také primátorka města České Budějovice doc. Dr. Ing. Dagmar Škodová Parmová. Ta hovořila o přínosu festivalu pro město a zdůraznila, že sama se aktivně účastní vybraných běhů. Dále poukázala na důležitost akce pro místní komunitu a turistický ruch. Její přítomnost podtrhla význam festivalu pro České Budějovice nejen z hlediska sportu, ale i společenského života města​ ve vztahu k titulu Evropského hlavního města kultury 2028. To potvrdil i Mgr. František Talíř, první náměstek hejtmana, který zdůraznil přínosy festivalu i pro cestovní ruch.

Festival se uskuteční 1. června 2024 a zahrnuje různé závody, jako je Mattoni 1/2Maraton, štafetové běhy, Běh o pohár rektora JU, dm rodinnou míli a dm bambini run. Start a cíl hlavního závodu budou na náměstí Přemysla Otakara II., kde běžci i diváci mohou obdivovat krásy historického centra Českých Budějovic.

Běhu o pohár rektora se mohou účastnit všichni studenti, zaměstnanci a nově i absolventi Jihočeské univerzity. Registrace zde.

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice