Rektor JU ocenil 21 osobností. Jsou mezi nimi studenti, pedagogové i dlouholetí pracovníci univerzity

Jihočeská univerzita vstoupila v úterý 1. října do nového Akademického roku 2024/2025. Ve slavnostním projevu k jeho zahájení nastínil rektor JU Pavel Kozák změny, investice a výzvy, které univerzitu v následujících měsících čekají. Mezi nimi např. otevření zrekonstruované auly, plánovanou rekonstrukci menzy, revitalizaci kampusu za téměř 100 milionů korun v duchu udržitelnosti. Zmínil také důležité projekty a partnerství, např. KreativEU, do kterých se JU nově zapojí, a zařadí se tak po bok dalších významných evropských univerzit. Velkou pozornost a podporu chce zacílit na kvalitu vědy a výzkumu – právě díky jejich vysoké úrovni se JU stala letos členem Asociace výzkumných univerzit.

Do nového Akademického roku popřál pan rektor všem studentům a zaměstnancům hodně elánu a sil a ocenil 21 osobností za jejich vědeckou a pedagogickou práci, některé za jubilejní roky (40, 50 let) strávené na Jihočeské univerzitě.

Oceněným vědcům a pedagogům tak univerzita vyjádřila nejen poděkování, ale i podporu v jejich svobodném bádání a prosazování často aktuálních témat směrem k veřejnosti za univerzitní hranice.

Svou přítomností na slavnostním zahájení nového Akademického roku vyjádřili podporu JU i primátorka Českých Budějovic Dagmar Škodová Parmová a místopředseda Akademie věd ČR Zdeněk Havlas.

OCENĚNÉ OSOBNOSTI JU:

Vědecká ocenění

Cena Zdeňka Veselovského v oborové kategorii přírodní vědy

RNDr. Gabriela Krejčová, Ph.D. – Přírodovědecká fakulta, Katedry molekulární biologie a genetiky

Cena Jakuba Krčína v oborové kategorii zemědělské a rybářské vědy

Ing. Ondřej Nikl, Fakulta rybářství a ochrany vod, Ústav akvakultury a ochrany vod

Cena Roberta Saka v oborové kategorii humanitní věd

Mgr. Martin Kaplický, Ph.D. a Mgr. Ondřej Dadejík, Ph.D., Filozofická fakulta, Ústav věd o umění a kultuře

Cena Roberta Saka v oborové kategorii humanitní vědy

Mgr. Helena Dvořáková, Ph.D., Filozofická fakulta, Ústav bohemistiky

Cena Jiřího Františka Augusta Buquoye v oborové kategorii sociální vědy

doc. PhDr. Martin Horyna, Ph.D., Pedagogická fakulta, Katedra hudební výchovy

Cena Jany Anny Kateřiny Zátkové za popularizaci vědy

doc. PhDr. Ing. Hana Konečná, Ph.D., Zdravotně sociální fakulta, Ústav humanitních studií v pomáhajících profesích

Cena Jany Anny Kateřiny Zátkové za popularizaci vědy

Mgr. Veronika Plachá, Ph.D., Pedagogická fakulta, Katedra primární a preprimární pedagogiky

Pedagogická ocenění

Jarlochova cena za vynikající pedagogické výsledky

Mgr. Veronika Zvánovcová, Ph.D., Teologická fakulta, Katedra sociální a charitativní práce

Jarlochova cena za vynikající, moderně zpracované vysokoškolské učebnice

Ing. Ján Regenda, Ph.D., Fakulta rybářství a ochrany vod, Ústav akvakultury a ochrany vod

Pracovní jubilea:

Doc. RNDr. Josef Blažek, CSc., Pedagogická fakulta

Prof. PhDr. Václav Bůžek, CSc., Filozofická fakulta

Ing. Eva Křížková, Teologická fakulta

RNDr. Josef Milota, Centrum informačních technologií

Prof. RNDr. Pavel Pech, CSc., Pedagogická fakulta

Doc. PaedDr. Jiří Tesař, Ph.D., Pedagogická fakulta

Ing. Antonín Vejčík, CSc., Fakulta zemědělská a technologická

Miroslav Zeman, Fakulta zemědělská a technologická

Doc. Ing. Jan Horáček, CSc., Fakulta zemědělská a technologická

Doc. Ing. František Lád, CSc., Fakulta zemědělská a technologická

Ing. Jitka Hamáčková, Fakulta rybářství a ochrany vod

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice