Skip to main content

Setkání v rámci projektu “A gamification model for community-based heritage work”

Zástupci Jihočeské univerzity se zúčastnili setkání v rámci projektu “A gamification model for community-based heritage work”. Tento projekt je realizován v rámci programu Erasmus+ ve spolupráci s univerzitami zapojenými v konsorciu KreativEU, tedy Polytechnic Institute of Tomar (Portugalsko), Ekonomická akademie D. A. Tsenov (Bulharsko), Valahia University of Targoviste (Rumunsko), Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích (Česká republika), Univerzita v Trnavě (Slovensko), University of Camerino (Itálie) a Adana Science and Technology University (Turecko).

První osobní setkání v rámci projektu „Gamifikační model pro práci s kulturním dědictvím“, které hostila Ekonomická akademie D. A. Tsenov v bulharském Svishtově, se konalo 7. – 9. února 2024 a zúčastnili se ho také zástupci Pedagogické fakulty JU katedry geografie, Doc. Jiří Rypl, Dr. Petra Karvánková a Dr. Vojtěch Blažek. Setkání se neslo ve znamení společné diskuse s partnery, hledání směru vzájemné spolupráce, ale i sdílení zkušeností a vytváření vzpomínek na celý život.

První den byl zaměřen především na pracovní balíček č. 1 Projektový management a Pracovní balíček č. 5 Diseminace. Koordinátor projektu a vedoucí pracovního balíčku č. 1 Polytechnický institut v Tomaru (Portugalsko) představil cíle projektu, kalendář, rozpočet, platformu a reporting. Diskutovalo se o úloze a odpovědnosti různých řídících orgánů projektu a partneři se dohodli na frekvenci společných schůzek ke kontrole pokroku. Na konci prvního dne také diskutovali o svých komunikačních a diseminačních plánech, doméně webu, jeho hlavních sekcích a bylo zvoleno logo projektu.

Druhý den byl věnován pracovnímu balíčku č. 2 Příklady dobré praxe. Workshopy vedli spoluvedoucí balíčku – Ekonomická akademie D. A. Tsenova (Bulharsko) a Valahia University of Targoviste (Rumunsko). Po krátké prezentaci popisu pracovního balíčku, hlavních činností, očekávaných výsledků a kvalitativních a kvantitativních ukazatelů projednali partneři seznam kritérií pro identifikaci dobré praxe. Byl navržen třístupňový přístup k vypracování konečného seznamu kritérií.

Třetí den byl zaměřen na analytické nástroje pro sběr dat. Spoluvedoucí pracovního balíčku č. 2 navrhli šablonu pro hodnocení postupů a také šablonu pro dokumentaci dobré praxe. Na konci setkání se partneři dohodli na dalších krocích, úkolech a virtuálních setkáních nezbytných pro úspěšné dokončení pracovního balíčku.

Partneři projektu naplánovali druhé osobní setkání na září 2024. Hostitelem bude Valahia University of Targoviste.

 Web projektu https://www.heritagegame.eu/

Autor: Mgr. Vojtěch Blažek, Ph.D. (Katedra geografie, Pedagogická fakulta JU)

Fotogalerie

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice
Tel.+420 389 032 191 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. www.jcu.cz

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1