V kampusu JU je nová automatizovaná prodejna. Studenti si mohou nakoupit potraviny a nápoje nonstop

Studenti Jihočeské univerzity mají k dispozici prodejnu COOP bez obsluhy a s nonstop provozem přímo uprostřed univerzitního areálu. Je to vůbec poprvé, kdy společnost použila technologii automatizovaného prodeje v prostředí vysoké školy. Nakupovat v novém obchodě půjde s pomocí platební karty, bankovní identity a speciální aplikace v mobilních telefonech.

Sortiment zboží je přizpůsobený životu v kampusu a požadavkům studentů. Nabízí zejména trvanlivé potraviny, mléčné výrobky, nápoje, hotová jídla, bagety a různé pochutiny.

„Je to další krok k tomu, aby kampus Jihočeské univerzity ožil v moderním duchu a sloužil hlavně studentům. Mohou teď nakupovat přímo v areálu univerzity, který postupně máme v plánu dál modernizovat. Prodejna je navíc nízkoenergetická dřevostavba, takže zapadá do našeho konceptu ekologického a udržitelného univerzitního prostředí,“ říká rektor Jihočeské univerzity Pavel Kozák

Na 25 m² nabízí prodejna 580 položek, v součtu 9 500 kusů zboží.  Samotný vstup do obchodu je podmíněn vlastnictvím bankovní identity a stažením speciální aplikace DoKapsy od ČSOB v mobilním telefonu. Aplikaci mohou využívat i ti, kdo nejsou klienty banky ČSOB. Zákazník už pak nakupuje jen pomocí platební karty a standardní samoobslužné pokladny, se kterou se lidé dnes potkávají ve stále větším počtu obchodů. „Bankovní identitu má dnes prakticky každý, kdo využívá služeb internetového bankovnictví. Takže to pro zákazníky není nic nového. Navíc si musí jen stáhnout aplikaci, která generuje kódy pro vstup do prodejny. Díky využití bankovní identity řešíme problém s bezpečností a bráníme se případným nenechavcům. Koncept automatizovaného provozu máme většinou v menších městech a na vesnici, kde se lidé naučili systém velmi rychle využívat. Nyní nasazujeme technologii ve zcela jiném prostředí, kde ji využijí studenti i personál a návštěvníci univerzity,“ vysvětluje Lukáš Němčík, ředitel rozvoje a marketingu sítě COOP.

Nový obchod v kampusu Jihočeské univerzity bude sloužit také jako studijní prostor a nepersonalizovaná data z prodejny budou moct studenti využívat do svých výzkumů a prací.

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel.+420 389 032 191 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05
České Budějovice